KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486192
nr 1348 6192
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Strandparti, Ängelsbäck, Skåne". Signerad. Olja på duk, 33x41 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:44:16
400 kr
500 kr
700 kr
800 kr